Derfor bruker vi FRI

bilde av lærer

​Liv Jorunn på Grov skole har brukt FRI med sine elever i mange år.

  
Liv Jorunn Riise 
- Ved vår skole har vi drevet rusforebyggingsarbeid etter FRI – programmet siden 1994 og vi er svært fornøyd med dette forebyggingsprogrammet, sier Liv Jorunn Riise fra Grov skole.
 
Vi er ikke i tvil
– FRI styrker klassemiljøet og øker trivselen og kompetansen på mange ulike områder i tillegg til at FRI så absolutt gir gode resultat når det gjelder å motivere unge til å si nei til rusmidler, fortsetter Liv Jorunn.
Hun mener ungdommene trives med FRI og hun vil anbefale det på det varmeste. Her er noen sitater fra hennes elever:
"FRI har et helt fantastisk nettsted med mye fakta og lærerike spill og quizer" (Adrian i 9. kl).
”FRI er et flott program mot rus. Det nytter. Det kan hjelpe røykere til å slutte” (Daniel i 9. kl).
”FRI er en bra organisasjon. Dere må ikke gi opp før alle har slutta å røyke. Nettstedet er helt topp” (Edd – Magne i 9. kl).
”FRI handler om at man er fri til å velge” (anonym elev i 9.kl.).